СЛАВА МАНАСТИРА БУКОВО
17. октобра 2014.

Манастир Буково прославио је, 14. октобра, празник Покрова Пресвете Богородице, славу манастирског параклиса посвећеног овом чудесном догађају, великим црквено-народним сабором који је окупио свештенослужитеље и вернике из Тимочке и других епархија.

Игуман ТихонСветом архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин уз саслужење Преосвећеног Епископа тимочког г. Илариона, Епископа брегалничког г. Марка из Охридске архиепископије, Епископа јегарског г. Јеронима, игумана студеничког Тихона, игумана ковиљског Исихија и протојереја Милана Радовића.

У току св литургије уз једногласно и радосно „Аксиос“ у чин архимандрита рукопроизведен је јеромонах Козма
(Радовић), досадашњи настојатељ манастира Буково, а потом, на крају евхаристијског богослужења Епископ жички г. Јустин и Епископ тимочки г. Иларион увели су у игумански трон архимандрита Козму и уз давање игуманског жезла поверили му духовно старање над светом обитељи манастира Буково.

Опширније