Пожар поред Студенице
26. марта 2019.

У понедељак, дана 25. марта 2019. године избио је пожар недалеко од Манастира Студенице. Пожар се појавио у селу Боровци изнад куће Дарка Дражовића око 13:00. Гашење пожара започели су најпре мештани, затим је стигла екипа ватрогасаца из Полицијског одељења у Ушћу, те неколико монаха из Манастира Студенице. Утом су пристигле екипе ватрогасаца из Рашке и Краљева. Карактер пожара је био приземни и крунски у боровој шуми. Пожар је до вечери поприлично локализован али још око 22:00 имало је много жара те је било неопходно ноћно дежурање. Површина коју је ватра захватила износи око 4 ха шумског подручја.

Истог дана десио се и пожар у засеоку Бели поток код манастира Студенице.

Фото: Монах Силуан Грујовић, монах Лаврентије Миливојевић, јерођакон Паладије Вукшић – Манастир Студеница