Наставак рада Научног скупа о Стефану Немањи
24. октобра 2014.

Светом архијерејском Литургијом, коју су у Студеници служили Епископи жички Јустин и будимљанско-никшићки Јоаникије, са свештенством и свештеномонаштвом, започет је други дан Међународног научног скупа „Владар, монах и светитељ Стефан Немања – Преподобни Симеон Мироточиви и српска историја и култура (1113-1216)“.

У току Литургије беседио је Епископ жички г. Јустин. После Литургије започет је радни део скупа. Своје радове изложили су Марко Поповић, Светлана Пејић, Миодраг Марковић, Роза д’Амико, игуман студенички Тихон, Драган Војводић, Смиљка Габелић, Дејан Џелебић. После скупа, учесници су обишли Цркву Светог Петра у Расу и кренули за Беране.

Скуп наставља са радом у Подгорици, у петак, 24. октобра 2014, а завршава се у суботу, 25. октобра сесијом у Никшићу.